Co nového v příkopech

- ohlédnutí za letošním ročníkem Čisté Vysočiny

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
07.05.2019 11:11
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Účast v úklidové krajské akci Čistá Vysočina se stal již nedílnou součástí aktivit, do kterých se žáci naší školy každoročně zapojují. Letošní pro nás devátý – pro Kraj Vysočina jedenáctý – ročník opět předčil ročníky předchozí. Stoupl počet zapojených skupin a kromě tradičních úseků se podařilo přidat i úseky nové, kde se zatím ještě nesbíralo.

Sběr probíhal podle možností jednotlivých skupin a jejich průvodců v rozmezí 9. – 23. dubna a výsledkem byl pěkný zástup pytlů, jehož obsah sběrači vydolovali z hlubin příkopů, posbírali rozfoukaný po polích v okolí silnic nebo vytáhli z lesních zákoutí podél vozovek. Nejlépe úsilí našich skupin přiblíží následující mapka.

Shrnuto a podtrženo – do akce se letos zapojilo rekordních 13 skupin se 149 žáky, které doprovázelo 20 pracovníků školy. Vyčistilo se 28 km silnic v okolí Světlé n.S., což je 56 km příkopů.

Doufejme, že i ostatní obyvatelé a návštěvníci Světelska ocení práci, kterou naši žáci spolu se svými průvodci odvedli, a pomohou nám udržet přírodu v okolí našeho města krásnou a čistou.

Foto – archiv školy


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace