Střední Posázaví - kouzlo pohraničí ve středu republiky

Exkurze pro absolventy specializačních studií Lipky Brno na naší škole

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
20.05.2019 07:34
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Během pátečního dopoledne 10. května 2019 se na naší škole sešla necelá dvacítka pracovníků různých školských zařízení od Prachatic až po Ostravu, aby zde v 10:00 odstartovala program exkurzní víkendové akce Lipky Brno – školského zařízení pro environmentální vzdělávání. Její pracoviště Kamenná rozvíjí systém vzdělávání pedagogů od dlouhodobého specializačního studia pro koordinátory environmentální výchovy ve školách až po jednotlivé tematicky zaměřené semináře pro učitele různých oborů na všech stupních škol.

V naší škole tak začínal doškolovací kurz pro absolventy specializačního studia koordinátorů EVVO. Návštěva naší školy měla účastníky seznámit s netypickou střední školou, která nabízí velice široké spektrum oborů, pracuje s velkým množstvím materiálů a navíc disponuje velkým areálem vedeným v duchu šetrného hospodaření vstřícného k okolní přírodě. Škola je také zapojena do mnohých environmentálně laděných programů, které mohla svým návštěvníkům představit.

Hosty nejprve v aule přivítal ředitel školy Ing. Martin Kubín. Po krátkém zahájení si skupinu přebrala Lenka Kratochvílová, která je provedla jednotlivými dílnami, kde se jim věnovali další zaměstnanci školy a seznámili je s příslušnými pracovišti. Naši hosté byli velmi mile překvapeni šíří oborů, kvalitním vybavením dílen i výkony našich žáků a jejich mistrů, které ilustruje množství uměleckých předmětů instalovaných na chodbách a odpočívadlech školních budov. Po návštěvě školní huti, truhlářské, keramické a brusičské dílny si prohlédli i malírnu, vitráže a neminuli ani klenotnickou dílnu a dílnu aranžování. Během přesunů jednotlivými budovami školy i přechodů mezi nimi oceňovali čisté a pěkně upravené interiéry i exteriéry školy. Následně vedení výpravy převzala Helena Kotěrová, která účastníkům zmapovala i činnost ateliérů na budově C a dokončila tak představení výtvarných a uměleckořemeslných oborů, které naše škola nabízí. Obdiv našich návštěvníků dále rostl.

Po obědě ve školní jídelně byl na řadě poslední bod zdejšího programu – seznámení s environmentálními projekty, které na škole tradičně probíhají, i s novými aktivitami a programy, které připravují žáci gymnaziálního oboru pro mateřské a základní školy našeho regionu. I přes déšť, který odpoledne svlažil náš areál, si účastníci kurzu nenechali ujít prohlídku venkovních ploch, přírodní zahrady a nově zrevitalizovaných výsadeb. Nadšení ze vzhledu i činnosti školy i z celkové pohodové atmosféry a vstřícné nálady panující v našem kolektivu se účastníci kurzu přesunuli do záchrannné Stanice Pavlov, kde jejich program později odpoledne pokračoval.

S naší školou se však ještě nadobro neloučili, neboť k ubytování zvolili internát našeho Kamenosochařského pracoviště u Lipnice nad Sázavou. V neděli potom odjížděli do svých domovů plni dojmů a zážitků nejen z krásné přírody středního Posázaví a kouzla zdejších historických sídel, ale i nevšední školy na okraji Světlé nad Sázavou.

Velký dík patří všem, kteří se na úspěšném zvládnutí akce podíleli a šířili tak povědomí o umu zdejších obyvatel ve vzdálenějších oblastech naší české země.

Foto Mgr. E. Bernadová


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace