PRAŽSKÝ HRAD BĚHEM STALETÍ

Exkurze 2.V a 2.SV

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
11.06.2019 14:08
Poslední úprava:
 
před 3 lety

4. 6. 2019 se třídy 2.V a 2.SV vydaly do Prahy na exkurzi pořádanou v rámci výuky DVK. Cílem bylo si na vlastní oči ověřit, co se v rámci těchto hodin dozvídají o našich nejvýznamnějších historických památkách.

Svou cestu studenti začali v Královské zahradě u renesančního letohrádku Belveder a pokračovali k renesanční Míčovně, dnes využívané pro výstavy výtvarného umění. Další zastávkou byla románská bazilika svatého Jiří, která vznikla jako druhý nejstarší kostel na Pražském hradě, a gotická katedrála svatého Víta, největší pražský chrám, kde se odehrávaly korunovace českých králů. Nahlédli také do kultovního místa katedrály – do kaple svatého Václava s hrobem našeho nejvýznamnějšího patrona. Další cesta vedla do Starého královského paláce, Vladislavského sálu, sousední Sněmovny a do místnosti České kanceláře, kde bylo v roce 1618 zahájeno české stavovské povstání. Ven studenty vyvedly Jezdecké schody. Zlatou uličku si nechali na závěr.

Studenti dále pokračovali Královskou cestou, kde se zastavovali u významných míst, a pokračovali ke chrámu svatého Mikuláše, který se právem označuje za nejvýznamnější barokní chrám v Praze. Architekti této stavby jsou otec a syn Dientzenhoferové a Anselmo Lurago.

Po náročném dni plném památek a informací se všichni vydali zpět do Světlé nad Sázavou.

Foto Petr Vampola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace