Beseda s novinářem Janem Kudláčkem

Zahajujeme projekt mediální výchovy

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
28.06.2019 08:29
Poslední úprava:
 
před 3 lety

V letošním roce se Uměleckoprůmyslová akademie ve Světlé nad Sázavou zapojila do projektu mediálního vzdělávání na školách, pod záštitou programu Jeden svět na školách, který je součástí organizace Člověk v tísni.

V rámci tohoto projektu přijal naše pozvání redaktor a editor zahraniční redakce Deníku N Jan Kudláček, který má dlouholeté zkušenosti z mediálního prostředí. Beseda na téma mediální výchovy se uskutečnila 26. 6. od 10:00 a studenti se při ní dozvěděli, jak fungují redakce televizního, rozhlasového i internetového zpravodajství, co obnáší práce redaktora, jak se vytvářejí zprávy a jak se zorientovat ve světě dezinformací a Fakenews. Navíc naše škola, díky zmíněnému projektu, získala i výukové materiály, které bude moci využít v příštím školním roce. Vzhledem k tomu, že je mediální výchova a mediální gramotnost velmi aktuálním tématem současnosti, budeme se mu věnovat i v budoucnosti.

Foto Jakub Kořínek


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace