Buchlovské kování

Mladí kováři pracovali i o prázdninách a získali krásné druhé místo

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
11.09.2019 10:01
Poslední úprava:
 
před 5 lety

Ve dnech 13 – 14. 7. 2019 se na hradě Buchlov uskutečnil již 13. ročník mezinárodního kovářského a nožířského sympozia, jež patří mezi největší a nejnavštěvovanější kovářské akce v České republice. Sympozia se každoročně účastní desítky kovářů, kteří zde vystavují svá díla a zároveň soutěží v kovářské zručnosti.

Ačkoliv počasí nebylo příliš přívětivé a většinu času propršelo, nemělo to vliv na kvalitu této nádherné akce ani počet návštěvníků, kteří přišli hrad navštívit a podpořit kováře.

Ve velké konkurenci mistrů kovářů ze všech koutů republiky a zahraničních účastníků například z Belgie, Slovenska a Rakouska se naší škole, reprezentované studentem uměleckého kovářství Václavem Trpišovským a učitelem odborného výcviku Vojtěchem Havránkem, podařilo v omezeném časovém úseku čtyř hodin získat druhé místo v soutěži za dílo „Časostroj“ v kategorii mladých kovářů.

Foto V. Havránek

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace