Koho bude Národní cena tentokrát?

Nominovaná je i světelská studentka

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
17.09.2019 10:48
Poslední úprava:
 
před 3 lety

O Národní cenu za studentský design každoročně soupeří desítky vybraných prací studentů z celé republiky. Každý si samozřejmě může podat přihlášku sám za sebe, ale často výběr provedou výtvarní pedagogové školy. O to je pak větší radost, když se práce líbí odborné mezinárodní porotě. Soutěž je dvoukolová a účastník se následně stává nominovaným – pokračuje dál. Jeho práce je pak prezentována na několika výstavách v Plzni, Praze a Brně. Tento rok nominovali pedagogové výtvarné sekce Uměleckoprůmyslové akademie ve Světlé nad Sázavou, Lada Slavíčková a Michael Franče, studentku bytového designu Simonu Krytinářovou a její realizaci závěsného systému pod názvem „Vrstvení“.

Simona původně ztvárnila několik originálních kresebných návrhů závěsného systému. Posléze byl vybrán k realizaci ten nejlepší. Studenti měli následně vyrobit model závěsného systému ve zmenšeném měřítku nebo 1:1 v daném materiálu. Simona si vybrala tu nejtěžší cestu a ztvárnila jak model, tak funkční závěsný systém 1:1. Práce se vyplatila. Nyní je jisté, že Simona je nominována na cenu za studentský design pro rok 2019. Kompletní výsledky budou známy až v listopadu. Teď tedy můžeme už jen držet palce.

Foto M.Franče

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace