Lidé a peníze

Na exkurzi v České národní bance

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
01.10.2019 19:06
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Dne 17. 9. 2019 se třídní učitelky Dana Hůlová a Jana Vilimovská a 32 studentů tříd IV. E a II. P zúčastnili exkurze „Lidé a peníze“ v České národní bance. Program byl zaměřen na fungování finančního trhu. Se studenty jsme zhlédli dva filmy zaměřené na vznik a historii České národní banky a historii finančnictví. Pak následovala interaktivní výstava.

Účastníci byli seznámeni s historií platidel, se současnou ochranou bankovek, s historií událostí související s působením ČNB od roku 1918, dále s regulací bankovního systému. Viděli film o měnové a devizové činnosti státu a seznámili se s funkcí státních rezerv a devizových rezerv.

Poté si mohli prohlédnout zlatý poklad, ověřit si pravost svých bankovek, dokonce se mohli potěšit zlatou cihlou. Na konci výstavy se všichni studenti s chutí zúčastnili soutěže o získaných znalostech o ČNB a ti nejlepší vyhráli „balíček peněz“.

V odpolední části naší exkurze jsme se vydali pěšky Královskou cestou směrem k Pražskému hradu. Cestu jsme začali u Prašné brány a Obecního domu, pokračovali jsme Celetnou ulicí okolo domu Matky Boží a krátce jsme se seznámili s historií budov na Staroměstském náměstí v angličtině. Poté jsme prošli Karlův most. Tentokrát jsme naši cestu z časových důvodu ukončili již na Malostranském náměstí.

Foto D. Hůlová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace