Kov a šperk v Muzeu Antonína Sovy v Pacově

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
14.10.2019 06:27
Poslední úprava:
 
před 5 lety

V Městském muzeu Antonína Sovy v Pacově se od středy 25. 9. 2019 do pondělí 7. 10. 2019 konala výstava pro veřejnost, kde svá díla prezentovali naši žáci výtvarných, řemeslných a výučních oborů se zaměřením na zlatnictví a umělecké kovářství.

Účelem výstavy byla především ukázka prací pro výběr budoucího povolání. Současně zde probíhala prodejní výstava firmy UVAP, pod jejíž názvem tvoří uměleckořemeslné předměty Petr Pomazal, který společně s dcerou Petrou Pomazalovou, studentkou naší Akademie, výstavu umožnil a zajistil její propagaci. Výrobky firmy UVAP společně s našimi vyplnily volný prostor, plochy zdí i obsah vitrín a dotvořily atmosféru působivého interiéru zrekonstruovaného zámku. Ředitel muzea označil výstavu za „nejkrásnější krátkodobou výstavu, kterou zde doposud měl“.

Kromě široké veřejnosti navštívili výstavu i sezvaní zástupci základních uměleckých škol z okolí Pacova se skupinami žáků. Věřím, že výstava oslovila potenciální zájemce o studium, na které se v příštích letech můžeme těšit.

Fotot E. Havránková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace