Skládka nebo sběrný dvůr?

Exkurze tříd prvního ročníku do areálu Skládky a sběrného dvora Rozinov

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
30.10.2019 11:24
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Začal nový školní rok a na školu nastoupili žáci do nového prvního ročníku. Jak se již stalo tradicí – čekala je návštěva areálu Skládky a sběrného dvora Rozinov. Třídění odpadů sice již začíná být chápáno jako automatická součást hospodaření běžného českého člověka, ale přesto je třeba je neustále podporovat a obhajovat. K tomuto cíli směřuje i zmíněná exkurze do firmy, která se hospodařením s odpady zabývá.

Po motivační hodině v rámci výuky tak žáci prvních ročníků naší školy měli i letos možnost prohlédnout si nakládání s vytříděnými i nevytříděnými odpady v praxi. V areálu Rozinově viděli pěkně vedle sebe obě cesty, mohli si uvědomit výhody třídění jak z hlediska ekonomického, tak i ekologického.

I letos proto skupiny žáků spolu s vyučujícími zamířily na východní okraj města, kde se jim věnovali zaměstnanci Skládky a sběrného dvora Rozinov a provedli je jednotlivými úseky provozu. Od svých průvodců žáci získali spoustu odborných informací i podnětů k zamyšlení.

Velké díky patří vedení areálu Skládky a sběrného dvora i jednotlivým lektorům, kteří se našim žákům během celkem čtyř exkurzí v průběhu první dekády října věnovali. Doufejme, že jejich slova padla na úrodnou půdu a naši žáci se budou v souvislosti s tříděním odpadů chovat spolehlivě a zodpovědně.

Foto E. Bernadová


Mgr. Eva Bernadová

Učitelka biologie, matematiky a hudební výchovy

Koordinátor environmentální výchovy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace