Opět na Designbloku

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
24.11.2019 08:16
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Jako každý rok studenti druhých ročníků oboru Výtvarné zpracování keramiky a porcelánu a oboru Bytový architekt navštívili největší festival designu v Čechách – Designblok 2019.

Zde se prezentuje výběr těch nejlepších jak českých, tak i zahraničních designérů. Jak už napovídá předchozí text, jedná se o festival, tedy není nouze o „vystoupení“ v podobě krátkých přednášek vystavovatelů a zajímavých rozhovorů s nimi. Studenti si tak mohli v pondělním programu sami vybrat, co jim nejvíc vyhovuje a koho by chtěli slyšet. Zajímavá byla především přednáška Klemense Schillingera na téma „Budoucnost“ a jeho doslova balancující nábytek. Toto zaměření nebylo ovšem tak nečekané, jak bychom si mohli myslet. Hlavním tématem letošního ročníku Designbloku byla právě budoucnost z pohledu nejen českých designérů.

Designblok byl protkaný moderními technologiemi – úpravou a recyklací vody, novými materiály, novými pohledy na svět a na samotné umění kombinované s moderní technologií. Právě tuto kombinaci modernosti a dřívějších přístupů jsme následně mohli zhlédnout v přidruženém projektu Designbloku, kterým je ARThouse. Zde vystavuje výběr české špičky designu. Tato nová expozice je v průběhu festivalu umístěna v Lapidáriu Národního muzea. Tedy staré se zde setkává s novým – Petr Parléř s Janem Kalábem.

Foto M. Franče

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace