A znovu do Prahy

Třetí ročníky v Anežském klášteře

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
25.11.2019 10:56
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Ve dnech 14. 11. a 19. 11. 2019 se postupně třídy 3. SV a 3. V vydaly do Prahy za památkami. Hlavním cílem byl tentokrát Anežský klášter a jeho sbírka české gotické malby a plastik. Klášter byl budován jako rodové pohřebiště Přemyslovců, stal se i místem posledního odpočinku zakladatelky kláštera, sv. Anežky České.

V expozici si žáci měli možnost prohlédnout špičková díla středověkého umění v Čechách a tím si prohloubit poznatky získané v hodinách dějin výtvarné kultury. V přízemí areálu je i okruh věnovaný historii zdejšího kláštera, vše volně otevřené pro návštěvníky.

Další cesta vedla k domu U Černé Matky Boží – je první pražskou kubistickou stavbou, která původně sloužila jako obchodní dům. Dnes se zde nachází výstava mapující část práce předních kubistických umělců, zejména v oblasti nábytku. Ta byla svými autory považována „za vážné umění podstatného obsahu“. Také si studenti mohli díky ochotnému personálu prohlédnout unikátní kavárnu, která je jediná svého druhu v Evropě a kde si kromě dobového vybavení můžete dát „kubistický věneček“.

Pak už následoval výklad o významných stavbách v okolí, nahlédnutí do Obecního domu a cesta zpět.

Foto P. Vampola

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace