Ohlédnutí za závěrečnými zkouškami 2019

Naši učni se neztratí

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
01.12.2019 08:50
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Je to už půl roku, kdy proběhly závěrečné zkoušky mé třídy tříletých oborů. A s odstupem času k nim vracím s poznáním, že z učebních oborů odcházejí také šikovní, nadaní a schopní absolventi. Znám dovednost našich žáků, a proto jsem využil aktivity Národního ústavu pro vzdělávání, který – ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR – vyhlásil soutěž samostatných odborných prací (SOP). Školy mohly přihlásit do soutěže jednu až dvě vynikající práce z každého učebního oboru, jehož jednotné zadání obsahuje SOP. Z našich oborů soutěž zahrnula obor 82–51-H/01 Umělecký kovář a zámečník a obor 82–51-H/04 Umělecký keramik.

Do soutěže bylo jednotlivými školami zasláno celkem 70 prací. Naši akademii zastupovaly tři práce – a ocenění získaly všechny!

• Richard Rulf získal 1. místo v oboru Umělecký kovář a zámečník za práci Koš na oheň

• Martin Bednář získal Čestné uznání v oboru Umělecký kovář a zámečník za práci Stolek Jing-jang

• Anežka Kolářová získala Čestné uznání v oboru Umělecký keramik za práci Temná síla měsíců

Všem ještě jednou gratuluji.

Richard Rulf své dojmy z předávání vyjádřil takto: „Jsem rád, že jsem dostal možnost zapojit se do soutěže, za což bych chtěl poděkovat naší škole. Byla to pro mě skvělá zkušenost, díky které mám nyní možnost pracovat v zahraničí. Součástí ocenění byl europas, který mi to zjednodušuje. A věřím, že v nadcházejících ročnících budeme minimálně stejně úspěšní.“

Protože jsem byl omezen počtem prací zaslaných do soutěže, ostatní hodnotná díla se tam nedostala. Ale dobrá práce se prosadí vždy a dojde zaslouženého ocenění třeba jinde. O tom svědčí třeba dílo Renesanční okenní mříž Tomáše Popely, která získala 3. místo na letošních Brtnických kovadlinách.

Samozřejmě nejenom oceněným žákům, ale všem absolventům učebních oborů bych chtěl popřát do dalšího života úspěchy nejen pracovní, ale i osobní.

Foto archív autora

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace