Akademie dětem: Nová Červená Karkulka pro mateřské školky

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
09.12.2019 10:58
Poslední úprava:
 
před 4 lety

V Akademii ve Světlé nad Sázavou právě probíhají přípravy a dokončovací práce před první premiérou představení jedné z nejznámějších pohádek pro děti Červená Karkulka. Studenti maturitní třídy 4. E oboru Sociální činnost zaměřeného na pečovatelství si pod režijním vedením spolužáka Michala Hájka připravili poučné maňáskové představení pro děti z mateřských školek o dětech, které neposlouchají rodiče. Společnými silami vytvořili nejprve kulisy a loutky a poté nacvičili několik dějství dle vlastního scénáře popisujícího strastiplnou cestu malé Karkulky přes temný les se známou zápletkou s dobrým koncem. Kdyby svědek celé tragické události pan Holub nezavolal na pomoc mladého pana Hajného, který osvobodil jak hodnou babičku, tak neposlušnou Karkulku, kdo ví, jak by to všechno dopadlo.

Představení bude ozvučeno, nasvíceno a doplněno zajímavou hudbou, kterou připravil Adam Kreperát. Dřevěná kvalitní rozkládací scéna vznikala za podpory studentů oboru truhlářství naší školy.

V rámci předmětu Organizace volného času si tak studenti vyzkoušeli navrhnout a vytvořit vlastní projekt pro děti předškolního věku jako součást své odborné způsobilosti.

I přesto, že na projektu pracovali dlouhou dobu, dokázali jej udržet v chodu od začátku až do konce a posílili si tak své prezentační i organizační dovednosti, které by měly patřit do kurikula každého studenta opouštějícího naší akademii.

Představení v rámci posledního adventního týdne se koná dne 18. prosince 2019 v aule akademie, a to celkem pro 100 dětí v předškolním věku. Po pohádce bude následovat doprovodný program, kde si děti zazpívají a zatancují na známé pohádky. Všem, kteří se podíleli a pomáhali na projektu, tímto děkujeme a ostatní zveme ke zhlédnutí.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace