Žáci I. P na představení Nové scény ND

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
12.12.2019 10:23
Poslední úprava:
 
před 3 lety

V předvánočním čase dne 6.12. 2019 navštívili studenti I. P Novou scénu Národního divadla v Praze. Nová scéna poskytuje prostor souborům ND, ale především různorodým nezávislým uměleckým projektům z oblasti pohybového divadla, tance, nového cirkusu, výtvarného umění nebo dětských představení. Tento den se měla odehrát inscenace Laterny magiky „Malý princ“ – slavný pohádkový příběh moderní světové literatury, na který se žáci velmi těšili. Bohužel, z důvodu onemocnění v souboru byl stanoven náhradní program, a to představení Laterny magiky „Zahrada“. Tento autorský projekt k výročí vzniku Laterny magiky pro celou rodinu se volně inspiruje Zahradou Jiřího Trnky a vzpomínkami inscenačního týmu a tanečníků na zahradu jejich dětství. Děj se odehrává na konci ulice, za vysokou zdí, za zrezlou brankou v zahradě plné trnkových keřů, divokých růží a vysoké trávy. Hlavní účinkující vzpomínají na dětské hry, stanování, rozdělávání ohně, vítr v očích, rozpálené kameny…. . Vše je doprovázeno tancem a velmi zdařilými hudebními efekty. Naše zklamání se po zhlédnutí náhradního představení rozplynulo.

Vánoční atmosféru si žáci užili na Staroměstském náměstí s překrásnou výzdobou třpytící se na slunci a vánoční hudbou. Počasí nám tentokrát přálo. I proto jsme se vraceli spokojeni a s dobrou náladou.

Foto M. Zajíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace