Knihy, kam se podíváš

Školní knihovna získala čítárnu a studovnu

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
14.01.2020 08:32
Poslední úprava:
 
před 4 lety

V posledních měsících roku 2019 získala školní knihovna nový – a již dlouho potřebný – prostor. Vznikl z původního cvičného nemocničního pokoje, který byl přestěhován do jiné části školní budovy. Uvolněná místnost byla vybavena zbrusu novými regály a stoly. Následně byly reorganizovány a přetříděny i fondy knih. Původní prostor je nyní oddělením zahraniční literatury a prostorem pro práci knihovníka, v nové části je umístěn fond české literatury, ale také oddělení deskových her.

Největší zásluhu na této proměně má Ing. Andrea Kubínová. Využila projektu Šablony II, který umožnil školám otevřít celou řadu aktivit pro žáky (čtenářský klub, klub deskových her, doučování slabých žáků). S tím byla zároveň spojena i možnost vybavit prostor určený k těmto aktivitám vším potřebným. A nejen to – sama nový nábytek objednala a následně s pomocí žáků i školní údržby vystěhovala původní zařízení, takže přestavba knihovny proběhla již v měsíci říjnu.

Prostor lze využívat nejen pro klubové aktivity, ale také pro výuku menších skupin, pro třídnické hodiny, jednání s rodiči či jiné volnočasové aktivity. Prostor je vybaven i kuchyňkou, takže posezení s knihou lze zpříjemnit šálkem čaje.

Přiložené fotografie ukazují novou podobu knihovny, ale dostatečně nevystihují vzniklé příjemné prostřední. Proto neváhejte a přijďte se podívat osobně. Knihovna je otevřena v pondělí odpoledne, případně v dalších termínech po dohodě se správcem knihovny.

Foto L. Zadinová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace