Vlajka pro satelitní řopík

Odpověděli jsme na výzvu k soutěži

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
14.01.2020 08:55
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Začneme trochu zeširoka. Obec Březí (do roku 1949 Prátlsbrun, německy Bratelsbrunn) se nachází v okrese Břeclav v Jihomoravském kraji. Žije zde přibližně 1 600 obyvatel. V obci je množství bunkrů lehkého opevnění, tzv. „řopíků“. Lidové označení řopík vzniklo již v druhé polovině třicátých let podle zkratky ŘOP (Ředitelství opevňovacích prací). Část z nich již Armáda ČR odprodala zájemcům v rámci výběrových řízení. Jedním z nich je i satelitní řopík s původním označením 3122, typ A-140 zesílený. Během rekonstrukce byl tento bunkr osazen satelitní parabolou původně určenou pro radioamatérské vysílání.

A právě k tomuto řopíku byla majitelem vyhlášena soutěž o vlajku. Majitel provádí financování ze svých zdrojů a bez jakýchkoliv dotací. Je velký nadšenec a zřejmě i hrdý vlastenec a rodák. Cílem je totiž zvýšit zájem o obec i její historii, proto vzniká netradiční bunkr s anténou, vlastní poštovní schránkou a vlajkou. Téma vlajky bylo naprosto volné (vesmír, scifi, fantasy, stavby, historie …), proto jsem toho zadání využil jako podklad pro čtvrtletní práce prvního ročníku v předmětu počítačová grafika. Protože se některé návrhy celkem podařily, do soutěže jsem je poslal. I když vítězná vybraná vlajka nebyla prací od našich žákyň, ocenil majitel bunkru jejich návrhy sladkou odměnou z Karlových Varů. Děkujeme a přejeme mnoho sil a nápadů do další práce na satelitním řopíku. Kdo se chce dozvědět více, může se podívat na www.satelitniropik.cz.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace