Czech Press Photo a výstava Petra Síse v galerii DOX

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
24.01.2020 11:04
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Ve středu 15. 1. 2020 navštívili studenti výtvarných oborů druhého ročníku výstavu novinářské fotografie Czech Press Photo v Praze. Expozice je tradičně umístěna ve dvou patrech Staroměstské radnice. V letošním roce jsme využili služeb průvodkyně, která nám podala zasvěcené informace jak o detailech vzniku oceněných fotografií, tak o jejich autorech.

Po krátké polední přestávce jsme se přesunuli do galerie DOX v Holešovicích. V netradičních prostorách moderní galerie jsme se nechali unášet díly výtvarníka a spisovatele Petra Síse. Průřez svou tvorbou nazval „O létání a jiných snech“. K vidění byly obrazy tvořené především jako ilustrace jeho knih. Některé obrazy byly převedeny do formy velkoplošných gobelínů. Výstavu doplňovala multimediální projekce s animacemi z jeho obrazů, které byly doprovázeny hudbou a různými zvuky.

Někteří studenti stihli i prohlídku dalších částí galerie včetně čtyřicetimetrové dřevěné konstrukce obří vzducholodě zvané Gulliver.

Více o akcích:

Czech Press Photo

Petr Sís: o létání a jiných snech

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace