Artsemestr UMPRUM a Museum Kampa

Exkurze výtvarných oborů do Prahy

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
12.02.2020 20:00
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Novinkou Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze jsou komentované prohlídky jednotlivých ateliérů na Artsemestru pro školy a veřejnost. Tato akce byla zavedena teprve minulý půlrok. Studenti výtvarně zaměřených oborů naší školy díky tomu měli jedinečnou příležitost podívat se pod povrch pražské UMPRUM, což bylo hlavním cílem exkurze připravené na pondělí 3. 2. 2020.

Po příjezdu do Prahy jsme díky přízni počasí na cestě na Artsemestr mohli udělat menší poznávací okruh po architektonických památkách pro studenty, kteří se do Prahy nedostanou tak často. Od Hlavního nádraží jsme se vydali směrem k náměstí Republiky, kde studenti mohli vidět Obecní dům, Prašnou bránu či zrekonstruovaný obchodní dům Palladium. Dále jsme šli okolo Domu U Černé Matky Boží a Stavovského divadla.

Samotná prohlídka pražské UMPRUM se uskutečnila pod vedením Sabiny Falcmanové, studentky ateliéru Skla, na niž se žáci mohli obracet s veškerými dotazy. Dozvědět se mohli například znění klauzurních a semestrálních prací, koncepty studentů nebo přístupy firem ke spolupráci. Neméně důležité byly informace spojené s konzultacemi a radami ohledně přijímacího řízení.

Dalším bodem našeho výletu byla návštěva Musea Kampa, což je muzeum moderního umění v centru Prahy. K vidění zde bylo hned několik výstav s různým zaměřením. Patřily mezi ně například velkoformátové obrazy, které namaloval Ben Willikens, nebo několik místností s průřezem tvorby Františka Kupky. Prohlédnout jsme si mohli i výstavu Mnohoznačnost struktur a tvorbu Lubomíra Přibyla.

Foto V. Šenkýř

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace