HUMPOLECKÁ OSMIČKA A FASCINACE HUMPOLCEM

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
18.02.2020 14:16
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Se studenty prvních ročníků jsme navštívili dne 13. února 2020 výstavu RETINA v GALERII OSMIČKA.

Areál bývalé továrny již od roku 2018 slouží jako galerijní prostor s kavárnou a knihkupectvím. „Retinovým uměním“ Marcel Duchamp hanlivě označil díla, která se soustředí pouze na optický vjem. Kurátoři výstavy Dušan Brozman a Emma Hanzlíková vybrali autory česko-slovenské malby posledních 30. let, jejichž díla kladou důraz právě na vizuální podstatu obrazu. Pro studenty zde byl připraven vzdělávací program k aktuální výstavě.

Další zastávkou byl výstavní sál Muzea Dr. Aleše Hrdličky. Dvacet studentů z pražské Fakulty architektury ČVUT zde vystavuje, pod názvem fascinace Humpolcem, své semestrální práce. Pro čtyři lokality vymýšleli nová využití, koncipovali modely nových budov do konkrétních míst města Humpolce. Vnímání našeho okolí historických i nových budov, veřejného prostoru a městské zeleně si tak naši studenti mohli prohlédnout na modelech a vizualizacích.

Foto A. Jírovec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace