PODNIKÁNÍ ANEB SPLNĚNÍ SI SVÉHO SNU

Beseda s úspěšnou podnikatelkou

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
19.02.2020 13:40
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Již počtvrté naše škola využila nabídku spolku podnikatelů zastoupeného koordinátorkou paní Janou Bugnerovou k uspořádání bezplatného semináře „Můžeš podnikat“, jehož cílem je nadchnout žáky pro podnikání a také podat informace o úskalích s tímto podnikáním spojených.

Tentokrát naši školu měli navštívit dne 18. 2. 2020 paní Romana Hánělová a pan Josef Benda, osobnosti, které se svým vlastním úsilím vypracovaly v úspěšné podnikatele. Semináře se zúčastnili žáci oboru podnikání a žáci maturitních ročníků oborů gymnázia a sociální činnost. Bohužel, pan Benda se z osobních důvodů nedostavil, a tak se semináře zhostila sama, a to velmi úspěšně, paní Hánělová, podnikající v oboru nutriční terapeut.

Ihned po představení zapojila žáky do diskuze, zda je podnikání pro ně, či nikoliv. Žáci v první skupině měli uvést důvody, proč by si podnikání v budoucnu zvolili, a žáci ve druhé skupině měli uvést důvody, proč se podnikání obávají. Cílem bylo přesvědčit žáky, že každý z nich má v sobě určitý talent, potenciál, v čem je dobrý, co ho baví a co by mohl v rámci podnikání dále rozvíjet. Důležité je získat v první řadě vzdělání a dále se nebát sebeprosazení, nebát se prezentovat svoje jméno a nacházet v sobě sílu a víru v to, co dělám.

Na svém příběhu – plnění si svého snu – paní Hánělová zmínila i úskalí spojená s její podnikatelskou činností, a to jsou zejména finanční odpovědnost, konkurence v oboru, ale i počáteční nezájem oslovených v rámci propagační akce. Zmínila i nutnost svého vedlejšího příjmu a finanční podpory ze strany svého partnera v počátcích rozvoje firmy.

Na závěr semináře si žáci vyslechli její poselství – každý by si měl v sobě najít něco, v čem je výjimečný, neměl by se bát chyb, naopak se z nich poučit, měl by věřit ve své schopnosti, být zodpovědný a poctivý a hlavně přijímat rady od člověka se zkušenostmi.

Seminář se určitě vydařil, přednášející byla odměněna velkým potleskem a rovněž odevzdané dotazníky svědčily o spokojenosti žáků se získanými informacemi.

Foto M. Zajíčková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace