Nominace prací na Studentský design 2020

Agendy:
 
Informační portál , Výtvarné
Publikováno:
 
26.02.2020 09:49
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Studentky druhého ročníku se zaměřením Bytový architekt, a to Enkhmaa Otgonbayar a Nariia Danilova byly nominovány do soutěže Studentský design 2020, která je pořádána Střední uměleckoprůmyslovou školou keramickou a sklářskou v Karlových Varech. Soutěž je určena pro střední a vyšší odborné školy s výtvarným zaměřením. Je rozřazena do pěti kategorií – Produktový design/ Grafický design/ Oděv, textil, obuv/ Sklo, keramika, porcelán/ Fotografická a multimediální tvorba.

Přihlášená díla byla zpracována na téma Dárkový předmět. Enkhmaa Otgonbayar vytvořila skleněný krystal do okna. Ten má skrze lom světla přinést i do tmavých koutů interiéru sluneční paprsky, které jsou pro člověka důležité pro jeho dobrou náladu a pozitivní energii. Nariia Danilova vytvořila sérii vlastního podání porcelánových Čoronů, které mají mít při pití blahodárné účinky.

Výstavu je možné navštívit do 5. dubna 2020 v reprezen­tativních prostorách Becherovy vily v Karlových Varech.

Foto V. Šenkýř

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace