Výuka od pondělí 16. března 2020 - informace pro studenty

základní informace ke studiu od tohoto data, informace pro ubytované na DM

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
13.03.2020 17:15
Poslední úprava:
 
před 6 dny
Expirace:
 
30.04.2020

Milí studenti,

 1. během pondělí 16. března 2020 vás budou kontaktovat vaši třídní učitelé, aby ověřili funkčnost vašich e-mailů, a aby vám sdělili podrobnosti k vaší výuce od tohoto termínu. Pokud se vaše e-maily změnily, nebo jste je doposud neměli, nahlašte tuto skutečnost vašemu třídnímu učiteli, nebo na sekretariát školy – skola@akademie-svetla.cz.

  Přestože nemůžete navštěvovat školu, výuka bude probíhat. Pouze jinými formami.

 2. Není možné, vstupovat do areálu školy!!! Pokud NUTNĚ potřebujete materiály, které máte ve škole (DM) a nemůžete je získat jinou cestou od učitelů, spolužáků – platí následující. Je třeba se dopředu nahlásit a domluvit si případný způsob předání (třídní, vychovatel). Není možné přijet a očekávat, že bez domluvy budete obslouženi. Nebudete ani vpuštěni do areálu školy! Každý takový nahlášený případ bude posouzen individuálně. Navíc upozorňuji na přijatý nouzový stav vládou ČR. Zajišťování chybějících studijních materiálů nespadá do výjimek z omezení pohybu!!! https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/

  Případně domluvené předání materiálů a věcí bude možné pouze do této středy – 18. 3. 2020.

 3. Pokud nezvládnete vzhledem k situaci vykonat rozdílové či doplňovací zkoušky, bude vám o dobu zavření školy prodlouženo období pro vykonání těchto zkoušek. Některé zkoušky bude jistě možné vykonat i tak, a to vzdálenou formou (test, seminární práce, zkoušení online). Záleží na domluvě s vyučujícím, ať zbytečně neprotahujete vaši neklasifikaci.
 4. Situace ohledně maturitních zkoušek je prozatím nejasná. Není zřejmý rozsah ani termín MZ v roce 2020. Jakmile se něco dozvíme, budu vás neprodleně informovat prostřednictvím tohoto článku.
 5. Pro řešení akutních situací ohledně vašeho studia můžete použít mobil na paní Tichou, asistentku ředitele – 774 070 672.
 6. Obědy strávníků byly automaticky odhlášeny.

Rady a doporučení pro domácí karanténu

http://www.szu.cz/tema/prevence/rady-a-doporuceni-pro-domaci-karantenu

 1. Zákaz vycházení bez zakrytí úst a nosu bude platit od dnešní půlnoci (18.3.2020), informovalo ministerstvo vnitra.
 1. Žáci a jejich učitelé mohou při přípravě na maturitní zkoušku z domova využít webové stránky Centra

  https://www.cermat.cz/aktuality/aktualita/249-zaci-a-jejich-ucitele-mohou-pri-priprave-na-maturitni-zkousku-z-domova-vyuzit-webove-stranky-centra

Informace z brífinku ministra školství z dnešního dne 23. 3. 2020 10:00 hodin.

 1. Prozatím MŠMT předpokládá, že by se školy mohly znovu otevřít výuce v 2. polovině května. MŠMT se vyjádřilo rozhodně proti krácení letních prázdnin ve prospěch výuky. Ke klasifikaci druhého pololetí se MŠMT prozatím nevyjádřilo – budou řešit.

  Tisková zpráva z brífinku

UKONČOVACÍ ZKOUŠKY STUDIA

Maturitní zkoušky

U MZ předpokládá MŠMT dva scénáře.

a) pokud budou školy otevřeny nejpozději 31.5.2020 – maturity proběhnou, a to nejdříve 21 dní po otevření škol. V tomto termínu by proběhly didaktické testy. Písemné práce z českého jazyka a cizího jazyka byly zrušeny. Školní část MZ by proběhla následně. Obtížnost MZ nebude upravována. Úlevou je již zrušení písemných prací.

b) pokud nebudou školy otevřeny do 1. 6. 2020 – bude maturitní zkouška zrušena a vaše klasifikace bude vycházet z výsledku dosažených na vysvědčení ve třetím ročníku a v 1. pololetí ročníku čtvrtého. Pokud by někomu vycházela nedostatečná, řešil by se tento stav komisionální zkouškou.

Závěrečné zkoušky

Závěrečné zkoušky proběhnout dle termínu otevření škol. Bližší informace nebyla podána. Předpokládáme, že ZZ proběhnou až po zkouškách maturitních – tedy nejdříve nějaké 4 týdny po otevření škol (neověřená informace). Pokud by se školy do 1.6 neotevřely, bylo by zřejmě použito nějaké podobné řešení jako u MZ bod b) viz. výše.

 

Sledujte prosím tento článek, bude doplňován.

Hezký den, M. Kubín, ředitel školy