Tiskneme pomůcky k šití roušek na 3D tiskárnách

tiskneme pomůcky pro výrobu tkalounů pro ochranné roušky

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
24.03.2020 19:36
Poslední úprava:
 
před 4 dny
Expirace:
 
30.04.2020

Dobrý den, připojili jsme se k tisku 3D pomůcek pro šití roušek. Naše 3D tiskárny ve škole bez žáků momentálně nezahálí a tisknou plastové zakladače pro usnadnění šití tkalounů pro roušky. Odpověděli jsme tak na žádost firmy CPS. Pokud byste se chtěli do akce zapojit také, informace najdete v článku níže.

Z naší tiskárny:

hromadný tisk pomůcky na 3D tiskárně
pomůcka pro skládání tkalounů
pomůcka pro skládání tkalounů

 

Vážené Dámy, vážení Pánové

Obracíme se Na Vás, jako na vedoucí školských odborů jednotlivých krajů České Republiky, s prosbou o pomoc. Pan Jaromír Mlynář, člen skupiny Heart Warrior, na svém e-shopu spustil projekt, ve kterém zdarma nabízí plastový zakladač sloužící k výraznému usnadnění šití tkalounů na doma vyráběné roušky. Tiskne ho na 3D tiskárnách v jejich firmě a zasílá ho všem, kteří dnes šijí roušky pro IZS i běžné občany. Bohužel došlo z naší strany k jistému podcenění případného zájmu, kdy se nám během dvou dnů sešly požadavky na více než 10 000 kusů těchto přípravků. Tímto Vás chci jménem skupiny Heart Warrior požádat o to, zda by bylo možné využít i kapacit 3D tiskáren na školách ve Vašich krajích, které jsou v současné době uzavření škol nevyužité. Školský odbor pro Liberecký Kraj už nám skrze Mgr. Dagmar Kasalovou nabídl svou pomoc ale i tak jsou kapacity nedostatečné. Níže přikládám link na již zveřejněnou výzvu EDULK pro ředitele jednotlivých škol Libereckého Kraje a také na e-shop pana Mlynáře, kde je možné stáhnout aktuální verzi SW pro 3D tiskárny.

https://www.edulk.cz/P%C5%99%C3%ADsp%C4%9Bvky/tabid/72/EntryId/6413/Moznost-zapojeni-skoly-do-procesu-vyroby-rousek-vyuzitim-3D-tisku.aspx

https://shop.3dsun.cz/rousky-c66/siti-rousek-i354/?fbclid=IwAR0-XSnidifoKKpxCGdys2h5pKKTUugpJgyG4bOA-6wKUNHdWmF8wHJtvO4

V případě, že byste naší prosbě vyhověli, bych Vás a ředitele škol ve Vašich krajích, chtěl ještě požádat, o zasílání všech vyrobených přípravků na adresu společnosti CPS Servis a to hned ze dvou důvodů. Jde hlavně o evidenci a pokrytí jednotlivých objednávek, které zasíláme zdarma a za druhé: Pan Mlynář domluvil rozesílání přípravků pomocí ČP také zdarma, ale je to momentálně jen pro poštovní uzel v Berouně.

CPS servis, s.r.o., Brožíkova 284/8, Beroun-Závodí, 266 01 Beroun

Samozřejmě náklady spojené s přepravou školám pokryjeme.

Za případnou pomoc mnohokrát děkujeme František Krbec člen skupiny Heart Warrior