Světelská akademie byla oceněna Krajem Vysočina

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
14.05.2020 11:39
Poslední úprava:
 
před 4 lety

V letošním roce proběhl již V. ročník Ceny hejtmana Kraje Vysočina za společenskou odpovědnost. I naše škola se přihlásila, protože vedle výuky a vzdělávání žáků a studentů se zapojujeme do ohromné škály nejrůznějších aktivit s pozitivním dopadem na společnost, o nichž přinášíme pravidelné informace na našich webových stránkách.

Škola na základě dodaných podkladů získala Poděkování hejtmana Kraje Vysočina za přínos v oblasti společenské odpovědnosti za rok 2019. O jeho získání nás informoval Mgr. Zdeněk Kadlec, ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina. Bohužel kvůli rozšíření onemocnění COVID-19 a následně přijatým mimořádným opatřením nemohlo proběhnout plánované slavnostní odpoledne k předání cen. To ale nic nemění na faktu, že ocenění i doprovodný děkovný mail ředitele KÚ Kraje Vysočina nás těší.

A můžeme se pochlubit ještě jedním faktem. Když se Kraj Vysočina rozhodl udělovat výše zmíněná ocenění, vyhlásil zároveň výtvarnou soutěž o zhotovení samotné ceny. Kraj oslovil výtvarné školy s požadavkem, aby studenti vytvořili návrh, zpracovali vizualizace a následně i vzorky. Náš návrh vznikl v Ateliéru skla vedeném MgA. Alešem Jírovcem, je dílem nadaného studenta Davida Lhoty a mezi všemi ostatními pracemi zaujal nejvíc. Už pět let si tedy vítězové soutěže odnášejí spolu cenou i skleněný krystal v barvách kraje vytvořený naší školou.

Znění dopisu:

Vážený pane Kubíne,

jménem MUDr. Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, si Vám dovoluji oznámit, že organizace Akademie – Vyšší odborná škola, Gymnázium a Střední odborná škola uměleckoprůmyslová Světlá nad Sázavou, získala v kategorii veřejný sektor a nestátní neziskové organizace – příspěvkové organizace zřízené územními samosprávnými cel­ky:

Poděkování hejtmana Kraje Vysočina za přínos v oblasti společenské odpovědnosti.

K Vámi dosaženým výsledkům Vám srdečně gratuluji. Za Vaši odpovědnou a obětavou práci Vám patří obdiv a uznání.

Získané ocenění je spojené s předáním děkovné listiny a oprávnění používat známku „Držitel poděkování hejtmana Kraje Vysočina za přínos v oblasti společenské odpovědnosti“.

Děkovná listina s originálním podpisem MUDr. Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina, Vám bude spolu s publikací Vysočina – příroda a krajina zaslána prostřednictvím doporučené zásilky na adresu zastupované organizace.

Věřím, že důvody, které nás vedly k jinému než osobnímu předání pochopíte. Věřím, že koncept společensky odpovědného chování budete uplatňovat a šířit i nadále a přeji Vám, aby se Vám v tomto a nejen v tomto snažení dařilo.

S pozdravem a úctou

Zdeněk Kadlec

ředitel Krajského úřadu Kraje Vysočina

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace