Maturitní zkoušky v Uměleckoprůmyslové akademii zahájeny

Studenti dnes zvládali matematiku a anglický jazyk

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
02.06.2020 07:02
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Na pondělí 1. 6. 2020, tedy na Mezinárodní den dětí, připadlo v letošním roce oficiální zahájení maturitních zkoušek na středních školách. Zatímco v předchozích letech touto dobou už probíhaly a leckdy i končily ústní zkoušky, letos v důsledku koronavirové epidemie je vše jinak.

Co se nezměnilo, to byla nervozita některých maturantů viditelná i pod rouškami. Maturity totiž probíhají za mimořádných bezpečnostních opatření. Do budovy vstupovali žáci v rouškách, které mohli odložit až v učebně. Mezi lavicemi bylo nutné zachovat patřičné rozestupy, proto byly učebny připraveny předem a vybaveny potřebným počtem stolků a židlí, na dveřích byly vylepeny seznamy, aby nikdo z maturantů netápal a nebloudil. Tuto fázi příprav zajistil – nutno říct, že na výbornou – kolega Jakub Kořínek.

První zatěžkávací den proběhl bez komplikací. Dopoledne dorazila první vlna maturantů, kteří si vybrali matematiku, odpoledne se pak dostavili ti, jejichž volbou byl anglický jazyk. Zítra maturity pokračují didaktickými testy z českého jazyka a poté budou následovat testy z ruštiny a němčiny. Přejeme všem našim maturantům úspěch v průběhu celé maturity.

Foto L. Zadinová, M. Mutl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace