Máme učitele Vysočiny 2020

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
09.06.2020 08:55
Poslední úprava:
 
před rokem

Ocenění Učitel Vysočiny 2020 získala Mgr. Lenka Zadinová, naše kolegyně, pro kterou je učitelské povolání skutečně posláním, působí na světelské škole již řadu let jako češtinářka a dějepisářka.

Radní Kraje Vysočina Ing. Jana Fialová definovala ocenění těmito slovy: „Jde o symbolické poděkování za mimořádnou profesionalitu při výkonu učitelského povolání, za trpělivost, nadhled a osobitost.“

A přesně takto paní učitelku vnímáme. Je velkou oporou všem kolegům i žákům, připravena vždy poradit, pomoci, ukázat cestu. Své profesi věnuje nadstandardní množství energie, sil a času. Nejde jen o výuku, ale i o mimoškolní přípravu žáků a studentů, velmi úspěšné budování a vedení školní knihovny a školního klubu, pořádání besed nejen o knihách. Pravidelně publikuje na školním webu, v almanaších a katalozích, připravuje články pro tisk. Paní učitelka propojuje své zájmy s profesí, takže v hodinách češtiny a dějepisu působí na své žáky velmi fundovaně.

Dlouhodobě se zabývá moderními dějinami, hlavně problematikou holocaustu, vede školní projekt Šest miliónů srdcí zaměřený na připomínání holocaustu novým generacím (promítání filmů a následné besedy, besedy o knihách s danou tematikou, práce s dokumenty v hodinách dějepisu, návštěvy památných míst….), účastní se vzdělávacích akcí pořádaných Památníkem Lidice, Památníkem Terezín, Terezínskou iniciativou, Romským muzeem holocaustu, Centropou a v rámci workshopu prezentuje vlastní aktivity i aktivity žáků školy.

Zapojuje žáky školy do mezinárodního projektu Krokus, který připomíná dětské oběti holocaustu.

K zaslouženému ocenění gratulujeme!

Foto – archiv školy

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace