Přijímačky i ústní maturity v jednom dni

Náročný den jsme zvládli bez problémů

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium
Publikováno:
 
10.06.2020 13:12
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Na pondělí 8. 6. 2020 letos připadly dva úkoly, které by za běžné situace probíhaly v odlišných dnech.

Tím prvním byly přijímací zkoušky z matematiky a českého jazyka podle jednotného zadání vypracovaného Cermatem. Celkovou organizaci zajišťoval Jakub Kořínek za pomoci kolegů, kteří se neúčastní maturit. Bylo potřeba připravit celkem čtyři učebny, vylepit seznamy, zajistit v třídách rozestupy, aby žáci nemuseli pracovat v rouškách; následně pak naskenovat a odeslat záznamové archy. Teď zájemci o středoškolské studium čekají na výsledky.

Druhým úkolem bylo zahájení ústních maturitních zkoušek v třídách IV. G (gymnaziální třída) a II. P (třída denního podnikání). Tady byla hlavní zátěž na obou třídních učitelkách Evě Bernadové a Daně Hůlové. Většina maturantů přišla řádně připravena a zkoušející mohli být spokojeni. Neplatí to ale o všech. MŠMT letos totiž nařídilo školám připustit k prvnímu termínu naprosto všechny maturanty včetně těch, kteří by měli na konci roku nedostatečnou. Někteří z nich pak očekávali, že i samotná maturita bude „dávačka“ a vzhledem ke své nedbalé práci i přípravě neuspěli. Ti si budou muset maturitu zopakovat v dalším termínu. Všem úspěšným gratulujeme.

Foto E. Bernadová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace