Domov mládeže se raduje

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
17.06.2020 08:40
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Maturitní a závěrečné zkoušky se týkají také domova mládeže. Po dlouhé době ožila první budova, ve které se v současné době ubytovávají žáci přijíždějící vykonávat zkoušku dospělosti. Naše ubytované jsme viděli naposledy 6.3 ., kdy jsme se s nimi loučili před jarními prázdninami. Ty se nám ale vzhledem k pandemii poněkud protáhly. Ubytování se neobejde bez přísných hygienických opatření. I přes tuto nepříjemnou situaci k nám žáci přijíždějí – a většinou i odjíždějí – s úsměvem na tváři.

Foto M. Medová

Zahraniční žáci, kteří nestihli odletět před jarními prázdninami a během nich, se do své země již nedostali. Některým se podařilo získat letenky až v polovině května, někdo na letenky a otevřená letiště stále ještě čeká. V takto nepředvídatelné situaci být bez svých nejbližších, mimo domov, a nevědět, kdy se do své země vůbec dostanu – pro mě naprosto nepředstavitelné, všichni mají můj velký obdiv a patří jim velké díky, že respektovali všechna hygienická nařízení, nevycestovávali mimo naše město, omezili pohyb, společné návštěvy na pokojích a klubovně, po chodbách se pohybovali s rouškou apod. Děkuji vám!

Foto M. Medová

A snad jen pro odlehčení mi dovolte následující fotky. V domově mládeže jsme zažili již mnohé, ale takovouto návštěvu v sobotu ráno jsme tu ještě neměli.

Foto J. Vodička

Přeji všem klidné zakončení školního roku, a kdo ještě nestihl odeslat přihlášku k ubytování pro příští školní rok, nechť urychleně napraví.

Najdete ZDE

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace