Aktivity keramické dílny v době karantény

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné
Publikováno:
 
02.07.2020 12:28
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Přestože nám současná situace spojená s koronavirovou epidemií překazila mnohé naše plány a vize, v brzké době se je budeme snažit zrealizovat. A co se tedy chystá? S žáky keramických oborů Umělecký keramik a Uměleckořemeslné zpracování keramiky jsme letos „rozjeli“ dva projekty.

První se zaměřuje na podporu místních kočičích a psích útulků. Jedná se o spoluúčast na charitativní akci, kterou již tradičně pořádá klub Pohoda v rámci šipkařského turnaje. Na skladě máme již hotové výrobky se zvířecí tematikou. Jde o drobné plastiky a porcelánové šperky, které jsou připravené k prodeji na zmíněné akci. Výtěžky pak putují právě k zanedbávaným a odloženým mazlíčkům.

Druhou akcí měla být výstava s názvem „KERAMIKYKUS“ na ledečském hradě. Ta se po domluvě s vedením hradní galerie přesouvá na příští sezónu. Výstava nebude tematicky vyhraněná. Uvidíte zde keramické plastiky inspirované keltskou a germánskou mytologií, zahradní plastiky, žardiniéry a nástěnné mozaiky. O novém termínu budeme včas na webu informovat.

Je nutno dodat, že žáci se rádi zapojují do každé veřejné a smysluplné akce, byť je „pouze“ charitativního charakteru. Rozhodně jim není lhostejné udržovat tradici keramického řemesla. Za to jim děkuji a doufám, že i příznivci ručně vyráběné keramiky se budou z jejich výsledků brzy těšit.

Foto P. Sedlmajerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace