Natáčela u nás regionální televize

Vzniká krátký dokument o Světelsku

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
14.09.2020 09:41
Poslední úprava:
 
před 4 lety

V sobotu 12. 9. 2020 zavítal do Světlé tříčlenný tým regionální televize. Ing. Eva Stejskalová, jednatelka Regionální televize CZ a její dva kolegové připravují krátké filmy o zajímavých místech naší země. Dopoledne strávili natáčením ve světelském zámku, odpoledne pokračovali na kolech po cyklostezce do Smrčné a pak vlakem do Ledče, kde se konal na tamním zámku Sklářský den. Právě výroba skla v místním regionu je hlavním tématem jejich chystaného dokumentu.

Mezitím se zastavili nakrátko i v naší Uměleckoprůmyslové akademii, která má v široké nabídce vzdělávacích programů obory zaměřené na výrobu a zušlechťování skla. V exteriérech i interiérech školy si natáčeli práce našich žáků – vitráže, malované i broušené sklo, svítidla i další výrobky. Jsme rádi, že jsme mohli přispět k propagaci celého regionu i tradičního řemesla – sklářství.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace