Úspěšný start do života

Naši loňští absolventi zamířili na vysoké školy

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
15.10.2020 14:29
Poslední úprava:
 
před 4 lety

Na vysokých školách začal na rozhraní září a října nový akademický rok a mezi nováčky na mnoha fakultách můžete potkat i studenty, kteří u nás na jaře úspěšně složili maturitní zkoušku a nyní zahajují další etapu své přípravy na profesní dráhu na VŠ po celé republice. Ve výčtu nechybí Karlova univerzita či ČVUT v Praze, Mendlova univerzita v Brně ani univerzity v mnoha dalších městech – Českých Budějovicích, Plzni, Hradci Králové, Liberci, Pardubicích i blízké Jihlavě. Podobně různorodý je i výběr fakult a studijních oborů – zootechnika, lékařství, informační technologie, jazyky, sociální patologie a prevence. Hojně jsou zastoupeny pedagogické obory – tady je vidět, že končila početně silná skupina v pedagogické větvi našeho gymnázia.

Za gymnazisty nezůstávají pozadu ani studenti výtvarných oborů. I oni chtějí zúročit čtyřletou intenzivní přípravu v naší Akademii na uměleckých oborech vysokých škol. Mnozí se dostali na ČVUT či na VŠE v Praze, jiní jsou na VŠ polytechnické v Jihlavě, na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně i leckde jinde. Studovat budou architekturu, nábytek, art management, produktový design a další zajímavé obory.

Přejeme jim do dalších let mnoho úspěchů a věříme, že se s nimi budeme potkávat i na naší škole, kam se budou vracet – ať už na besedy se současnými studenty či jako hosté na našich pravidelných setkáních v rámci bienále.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace