Naše škola je zapojena do světelské kampaně „NEZAVÍRÁME OČI“

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
16.10.2020 15:02
Poslední úprava:
 
před rokem

Myslet si, že mezi našimi dětmi nejsou drogy je… úsměvné. Nebát se to řešit… je odvážné! Nezavírejme oči.

Smysl kampaně popisuje Mgr. Petra Nováčková z Centra primární prevence Spektrum, jež kampaň organizuje: „Cílem kampaně je jasně říct, jak se pozná dobrá škola. Je to škola, kde nikdo nekouří? Nebo je kvalitní škola ta, která nikdy neřešila žádnou obtíž týkající se závislostí? Podle nás je dobrá škola ta, která nezavírá oči nad realitou a k obtížím se staví čelem. Tedy, že je řeší.“ První aktivitou kampaně bylo proškolení školních metodiků prevence světelských škol. Na to navazuje kampaň v médiích ve Světlé nad Sázavou. Při ní je snaha široké veřejnosti sdělit, že při obtížích s kouřením, marihuanou či závislostí na PC je zavírání očí, zametání pod koberec či dělání mrtvého to, co dítěti ubližuje a situaci zhoršuje.

Projekt podporuje Mgr. Renata Horká z Poradenského centra Kolping ve Žďáře nad Sázavou: „Děti, které začínají kouřit, dostanou se k marihuaně, nebo začnou příliš vysedávat u počítače, potřebují naši pomoc. Oni sami se ještě neumí odpovědně rozhodovat a proto je na škole a rodičích, aby takové experimentování jen tak nepřešli a danou situaci řešili. Ať už na škole, u nás v centru nebo v Adiktologické ambulanci Kolping."

Dalšími aktivitami projektu je výstava „Děti a závislost aneb mě se to netýká“, která je umístěna v prostorách Městského úřadu ve Světlé nad Sázavou. Tato výstava bude ke zhlédnutí v měsících říjen a listopad 2020 v provozní době úřadu.

Dále bude realizována beseda s názvem „Nezveme si závislost či nemoc do rodiny vlastně sami?“, místo a čas bude upřesněno.

Kampaň organizuje Kolpingovo dílo České republiky z.s. a je podpořena z finančních prostředků města Světlá nad Sázavou.

Kampaň „Nezavíráme oči“ se koná pod záštitou místostarosty města Světlá nad Sázavou p. Josefa Hnika.

Informace o kampani a řada praktických informací a odkazů je uvedena na webu www.nezavirameoci.kolping.czfacebooku@cpp.spektrum

Dítěti nejvíc pomůže odpovědný rodič a odpovědná škola, kteří obtíže řeší.


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace