Žáci z Akademie Světlá nad Sázavou pomáhají v době koronavirové

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
14.11.2020 22:39
Poslední úprava:
 
před 3 měsíci
Expirace:
 
30.06.2021

Pracovní povinnost stanovil žákům zdravotních a sociálních oborů stát po vyhlášení nouzového stavu. Na rozdíl od jarního období nyní kraje skutečně povolávají naše žáky do zařízení, kde nestačí síly jejich vlastních pracovníků. V některých případech oslovují zařízení přímo konkrétního žáka, kterého znají z povinných praxí, v jiných naši školu. Žáci většinou slouží dvanáctihodinové směny, denní nebo noční. Práce to není vůbec lehká, i když jim přináší hodně nových zkušeností a praktických dovedností. Tato nelehká doba bude pro žáky zdravotnických a sociálních škol jistě obrovskou školou. V nemocnicích nebo sociálních zařízeních nasbírají cenné zkušenosti, které ve svém budoucím povolání nepochybně zúročí.

Naše žákyně pomáhají např. zde:

  • Domov pro seniory Havlíčkův Brod, Husova
  • Domov pro seniory Havlíčkův Brod, Reynkova
  • Geriatrické centrum Počátky – LDN
  • Háta, o.p.s. Ledeč nad Sázavou
  • Domov ve Věži
  • Domov důchodců Čáslav
  • Oblastní charita Havlíčkův Brod

Na pololetní klasifikační poradě dne 26. ledna 2021 byla děvčatům za tuto činnost udělena pochvala ředitele školy.

Držíme děvčatům palce, aby tento nelehký úkol zvládly ve zdraví. Velmi si jejich přístupu vážíme, moc je obdivujeme a jsme na ně pyšní!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace