Žáci z Akademie Světlá nad Sázavou pomáhají v době koronavirové

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
14.11.2020 22:39
Poslední úprava:
 
před 6 dny
Expirace:
 
31.12.2020

Pracovní povinnost stanovil žákům zdravotních a sociálních oborů stát po vyhlášení nouzového stavu. Na rozdíl od jarního období nyní kraje skutečně povolávají naše žáky do zařízení, kde nestačí síly jejich vlastních pracovníků. V některých případech oslovují zařízení přímo konkrétního žáka, kterého znají z povinných praxí, v jiných naši školu. Žáci většinou slouží dvanáctihodinové směny, denní nebo noční. Práce to není vůbec lehká, i když jim přináší hodně nových zkušeností a praktických dovedností. Tato nelehká doba bude pro žáky zdravotnických a sociálních škol jistě obrovskou školou. V nemocnicích nebo sociálních zařízeních nasbírají cenné zkušenosti, které ve svém budoucím povolání nepochybně zúročí.

Naše žákyně pomáhají např. zde:

Domov pro seniory Havlíčkův Brod, Husova
Domov pro seniory Havlíčkův Brod, Reynkova
Geriatrické centrum Počátky – LDN
Háta, o.p.s. Ledeč nad Sázavou
Domov ve Věži
Domov důchodců Čáslav
Oblastní charita Havlíčkův Brod

Držíme děvčatům palce, aby tento nelehký úkol zvládly ve zdraví. Velmi si jejich přístupu vážíme, moc je obdivujeme a jsme na ně pyšní!