Přednáška plukovníka Josefa Lottese

Kriminalistická legenda byla naším virtuálním hostem

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
25.11.2020 11:04
Poslední úprava:
 
před 3 lety

V pátek 21. 11. 2020 proběhlo setkání s plukovníkem Mgr. Josefem Lottesem, významným kriminalistou, který u Policie ČR strávil celých 44 let. Podílel se na vyšetřování nejzávažnějších zločinů, byl šéfem oddělení vražd, stál u zrodu týmu Tempus pro vyšetřování starých, ale dosud nevyřešených případů a v roce 2016 byl uveden do Síně slávy policie ČR.

Ve své přednášce představil nejprve sebe a svou profesní dráhu, poté už se zaměřil na závažná témata současnosti. Pohovořil o hranici trestní odpovědnosti, o problematice šikany a kyberšikany a vše doprovázel konkrétními případy ze své dlouholeté praxe. Zmínil i problematiku autorského práva a možných důsledků jeho porušování. V závěru poskytl přítomným prostor pro jejich dotazy. Akci již na začátku školního roku naplánoval Mgr. Jakub Kořínek a během její realizace se ujal role moderátora.

Vzhledem k epidemiologické situaci se setkání s naším hostem přesunulo do podoby online přednášky. Ve třech po sobě jdoucích cyklech se postupně vystřídali v roli posluchačů všichni studenti školy i zájemci z řad dospělých pracovníků. Ti všichni si mohli udělat lepší představu o problematice porušování zákona v naší zemi a také o nelehké práci policistů.

Více o Josefu Lottesovi na https://tydenikpolicie.cz/u-policie-cr-konci-po-neuveritelnych-44-letech-kriminaliste-lottes-a-zerovnicky-odchazi-take-plk-bezouska/

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace