Pojďte dál…

Pojďte dál… Domov mládeže vás zve na menší prohlídku.

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
26.01.2021 11:44
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Podíváme se do budovy A, ve které našemu domovu patří tři patra. Jedno obývají chlapci, dvě patra pak děvčata. Jsou zde převážně neplnoletí žáci.

Prostorné chodby nabízejí relaxační koutky, kde si mohou ubytovaní udělat pohodlí, posedět u čaje a knížky, nebo všedně koukat do mobilu.

Volný čas tráví ubytovaní v herně či klubovně. Tady se dívají na televizi, učí se, hrají společenské hry, povídají si.

Nejvíce času žáci ale tráví ve svém pokoji. Zpravidla jsou ubytováni po dvou, výjimečně po třech. Každému náleží lůžko, psací stůl, noční stolek, společná je pak vestavná skříň a komoda. Domov mládeže je pro naše středoškoláky druhým domovem, přece jen zde tráví od neděle do pátku po celou dobu studia přes sto týdnů. Proto chceme, aby se jim u nás líbilo. Pokoj si mohou vyzdobit, zájemci o ubytování si mohou dát požadavek, s kým chtějí bydlet, případně se mohou přestěhovat v průběhu školního roku. Ke spokojenosti našich žáků slouží sestavení domovní rady, která může navrhnout změny v chodu domova, může vznášet požadavky, připomínky, o nichž se dále diskutuje s vedoucí domova.

Sociální zařízení je společné na patře. Sprchy jsou nově zrekonstruované.

Na každém patře najdete také menší kuchyňku. Tady si ubytovaní nejčastěji připravují pizzu a popcorn.

Všechny prostory jsou využívány i pro volnočasové aktivity vedené vychovateli. Sportu se věnujeme tedy hlavně v tělocvičně, posilovně či venku na cyklostezce a zimním stadionu. V kuchyňce vaříme, smažíme i pečeme to, na co je zrovna chuť. Někdy to jsou bramboráky, jindy štrúdl. Klubovny se občas promění v aranžérskou či výtvarnou dílnu, ale slouží také ke sledování filmů např. v anglickém jazyce. Nabídka aktivit se odvíjí od zájmů našich ubytovaných a přiznejme si, i od schopností vychovatelů. Řekla bych, že se snažíme, aby se u nás dětem líbilo, cítily se tu komfortně, bezpečně a rády se k nám po víkendu vracely.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace