Pedagogové Akademie ve Světlé nad Sázavou se zúčastnili online konference Kraje Vysočina

„Distanční výuka - nouzové řešení i šance pro budoucnost“

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
15.03.2021 09:15
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Dne 11. 3. se konalo online setkání vedoucích pracovníků a učitelů Kraje Vysočina na téma distanční výuka, které bylo rozděleno do 4 sekcí podle témat:

  1. Distanční výuka z pohledu managementu škol
  2. Práce se žáky v distanční výuce (motivace, hodnocení, komunikace, zpětná vazba)
  3. Aplikace a webová řešení při distanční výuce
  4. Formy a organizace výuky

Kraj v týdnech před konferencí oslovil pedagogy středních škol z Vysočiny, aby se podělili o své zkušenosti s online výukou, případně nabídli inovativní řešení pro inspiraci ostatním. Z příspěvků pak byly vybrány ty nejzajímavější, které samotní pedagogové prezentovali přímo na online konferenci Kraje Vysočina. Z naší Akademie ve Světlé nad Sázavou byly na konferenci nominovány hned dvě zástupkyně z řad pedagogů, aby před posluchači prezentovaly své postřehy: učitelka cizích jazyků Mgr. Michaela Mutl (s příspěvkem v sekci II) a učitelka odborných předmětů Mgr. Olga Blažková (s příspěvkem v sekci IV), přičemž samotnou konferenci navštívila z naší školy řada dalších pedagogů i vedoucích pracovníků v roli posluchačů.

Online setkání zahájil radní Kraje Vysočina pro oblast školství RNDr. Jan Břížďala, pod jehož záštitou se konference konala. Zajímavé úvodní slovo pronesl také mezi jinými vedoucí odboru školství Kraje Vysočina RNDr. Kamil Ubr a ředitel Vysočina Education Mgr. Roman Křivánek a pak se již konference rozdělila do souběžně probíhajících sekcí, kde jednotliví pedagogové přednesli své příspěvky v časovém rozsahu 10 minut.

Prezentace nominovaných účastníků konference přinesly zajímavé postřehy, tipy a rady, jak se vypořádat s mnohými nástrahami distanční výuky a jak lépe motivovat studenty při práci z domova. Přestože byly mnohé techniky výuky a rady pro realizaci vyučování na dálku inovativní, všichni zúčastnění se nakonec víceméně shodli, že tento typ výuky považují pouze za nouzové řešení a že se již těší na návrat svých studentů do lavic.

Celá konference byla nahrávána a video bude dostupné na webu Kraje Vysočina.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace