Na Akademii úspěšně začaly maturitní zkoušky

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
06.05.2021 19:42
Poslední úprava:
 
před 5 měsíci

Na začátku května letošního roku začaly na naší škole zkoušky z praktické maturity. V úterý 4. května absolvovali svou praktickou zkoušku studenti třídy III. DS v oboru Podnikání se zaměřením Technický provoz pohřebnictví. Adepti dálkového oboru museli podle zadání zpracovat návrh parte a následně vytvořit a přednést smuteční projev.

Druhý den ve středu 5. května je vystřídali žáci stejného oboru se zaměřením Sociálně správní činnost. Budoucí pracovníci v terciální sféře psali odborně zaměřené písemné práce. Během 4 hodin museli vypočítat několik praktických příkladů ze sociální oblasti a vytvořit prezentaci na toto téma. Po oba dny se praktické zkoušky konaly v jedné z našich počítačových učeben.

Dálkovou formu studia si na Akademii ve Světlé většinou vybírají osoby, které jsou již nějakou dobu ze školy. Často již pracují a v jejich aktuální pracovní pozici je po nich požadována maturita. Tuto zkoušku pak mají možnost za uzpůsobených podmínek na naší škole získat v rámci dálkového studia trvajícího 3 roky. Na tzv. konzultace dojíždí či přicházejí jednou za čtrnáct dní, absolvují je v pátek a v sobotu. Výuka probíhá v ucelených blocích a těchto bloků absolvují „dálkaři“ za pololetí několik.

Zkoušky byly náročné, ale žáci byli i v této složité době dostatečně připraveni, aby mohli se ctí u zkoušky obstát. I za pomoci on-line technologií dokázali naši pedagogové žáky dálkového studia k praktickým zkouškám dobře připravit.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace