Žáci denního studia skládali praktickou část MZ

Tentokrát žáci nástavbového studia oboru Podnikání a oboru Sociální činnost

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
17.05.2021 08:27
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Připravovat žáky 8 měsíců na praktickou část maturitní zkoušky formou distanční výuky – to byla letos opravdu velká výzva. 12. květen 2021 byl pro žáky třídy II. P prvním krokem k dosažení maturitní zkoušky. Pro žáky oboru Sociální činnost byl tímto významným dnem 13. květen 2021.

Praktická zkouška v tomto dvouletém studijním oboru Podnikání je rozdělena do 2 částí, na zadané úkoly mají žáci časový limit 5 hodin. V 1. části žáci pracují v účetním programu Pohoda, kde musí předvést dost náročné počítačové dovednosti a účetní vědomosti. Úkolem je v programu založit novou účetní jednotku, sestavit zahajovací rozvahu, zaúčtovat účetní případy, vystavit faktury apod.

2. část je zaměřena na ekonomické výpočty, jako např. výpočet mzdy, odpisů, cestovních náhrad, úroků, kalkulace cen apod.

Letos jsme s kolegyní Ing. M. Zajíčkovou s obavami očekávaly výsledky práce maturantů, těžko jsme odhadovaly, jak jsou žáci připraveni. Konečný výsledek nás ale velice příjemně překvapil. Několik žáků v této praktické části MZ prospělo s výborným prospěchem. Budeme doufat a přát si, aby i v ústní části MZ nám i sobě budoucí podnikatelé dokázali, že v distanční výuce jsme všichni dobře obstáli.

Budoucí sociální pracovníci pracovali velmi poctivě dlouhých 240 minut. Během nich pracovali na výpočtech důchodů, nemocenských, mezd. Připravovali rozhodnutí, přehled dávek pro své budoucí klienty a odborné prezentace. Uspěli všichni a někteří s výborným prospěchem. Gratulujeme všem k úspěšnému absolvování první části maturitní zkoušky.

Foto Zdenka Šmídová a Andrea Kubínová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace