Návrat žáků do domova mládeže

Agendy:
 
Informační portál , Domov mládeže
Publikováno:
 
25.05.2021 15:52
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Tak už máme na chodbách domova zase pěkně živo. Konečně! Po dlouhých týdnech ticha a prázdna se nám do domova vrátili naši milí ubytovaní. Po rozvolnění a umožnění praktické výuky někteří žáci své domovské pokoje už obývali, tato neděle ale umožnila návrat všem žákům. Přijelo přes devadesát známých i neznámých tváří… Přece jen některá jména a obličeje za tu dlouhou dobu vypadly a koneckonců s žáky prvních ročníků jsme neměli zatím mnoho možností k bližšímu seznámení a zafixování.

Těšil nás přístup a zodpovědnost přijíždějících, dodržování všech nastavených hygienických pravidel, hlášení se na hlavní vychovatelně, provedení samotestů, případně prokázání se potvrzením o prodělání covidu či doložení potvrzení o negativním antigenním testu ze zdravotnického zařízení. A největší radost nám udělalo, že všichni testovaní byli negativní.

A snad abychom my, vychovatelé, nevyšli ze cviku, museli jsme hned první den řešit podvrtnutý kotník a převoz k ošetření. Pro někoho byl dnešní podvečer bohužel takto komplikovaný, většina se ale radovala ze shledání se svými kamarády a spolužáky a u části ubytovaných panovala nervozita před didaktickými testy. Všem držíme pěsti a u didakťáků hodně štěstí.

Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace