Odborná praxe žáků sociální činnosti

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
15.06.2021 08:20
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Naši žáci oboru sociální činnost mají za sebou absolvování odborné praxe. Jsou plni nových zkušeností a zážitků, mohli se o kousek více přiblížit a nahlédnout do praktického chodu sociálních, zdravotnických a školských zařízení, obecních a městských úřadů, úřadů práce atd. Výběr instituce je na každém žákovi, volí převážně takovou, která ho profesně zajímá.

Žáci mohou propojit teoretické znalosti z výuky s praxí a problematice tak lépe porozumět. Naučí se jednat s různými typy klientů, ať už z řad dětí či dospělých, seniorů, osob se zdravotním postižením či obecně osob vyžadujících sociální pomoc. Mohou tedy působit v přímé obslužné péči, v administrativě, ve státních, církevních, obecních či soukromých zařízeních souvisejících se sociálním zaměřením. Řada žáků navštívila domovy pro seniory, dětské domovy, školy a školní družiny, dětské skupiny, nemocnice, úřady práce, domovy s pečovatelskou službou, oblastní charity a zde např. občanské poradny, centrum služeb pro podporu duševního zdraví, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, terénní pečovatelské služby… Kladnou odezvu máme i ze samotných zařízení, žáci se odborné praxe zhostili velice dobře, s empatií, ochotou a respektem ke klientům.

Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace