Třída III.G na vodě

Trochu netradiční závěr roku

Agendy:
 
Informační portál , Gymnázium
Publikováno:
 
02.07.2021 10:47
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Žáci 3. ročníku gymnázia vyrazili ve čtvrtek 24. 6. v rámci závěrečné exkurze třídy na vodu. Není se čemu divit, když za poslední dva roky přišli kvůli koronaviru již o dva sportovní kurzy (turistický a vodácký). Jednalo se sice pouze o malou ochutnávku v Čechách oblíbeného vodního putování, ale vzhledem k tomu, že žáci III.G na vodě nikdy nebyli, zkušenost to pro ně byla k nezaplacení.

Nejdříve bylo zapotřebí sehnat lodě. Díky tomu, že třídní učitel III.G je tělocvikář a má mezi sportovci spoustu dobrých přátel, nebyl to pro něj nijak složitý úkol. K dispozici byly navíc lodě, které se dají zabalit do velkého batohu a před použitím jednoduše nafouknout pomocí pumpy. Plán byl tedy jasný. Sraz na světlelské vlakové zastávce Světlá nad Sázavou-Město, kde si převzali zapůjčené lodě a mohli vyrazit Posázavským Pacifikem směr Stvořidla. Po krátkém ranním občerstvení v bufetu na Stvořidlech přišlo na řadu nafukování a příprava lodí.

Žáci vše zvládli bez větších obtíží a po krátké instruktáži k bezpečnosti na vodě a ovládání lodí mohli již vyrazit po proudu řeky Sázavy. Na začátku plavby některé lodě místo přímé plavby kurzovaly spíše od jednoho břehu k druhému, chvílemi dokonce zádí napřed, ale po sehrání háčků a kormidelníků se jejich lodě plavily neohroženě a čelem ke svému cíli. Ten byl v nedaleké Ledči nad Sázavou. Při cestě se mohli žáci se svým učitelem kochat krásami Sluneční zátoky a malebnými zákoutími řeky Sázavy. Na závěr zbývalo již jen překonat jez v Ledči nad Sázavou, vysušit lodě, vyfouknout a zabalit je zpět do přepravních batohů a vyhledat spoj do Světlé nad Sázavou. Po krátkém občerstvení na ledečském náměstí nastoupila skupina vodáků na autobus a hodinu po poledni mohla tuto vodáckou misi zakončit zpět ve Světlé nad Sázavou.

Foto J. Kořínek


Mgr. Jakub Kořínek

Zástupce ředitele školy pro teoretické vyučování

Školní metodik prevence

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace