Předávání vysvědčení ve třídě III.V

- prázdniny jsou na dohled

Agenda:
 
Informační portál
Publikováno:
 
02.07.2021 10:51
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Tento školní rok byl opravdu zvláštní, a to hlavně kvůli distanční výuce v koronarovirové krizi. Již v říjnu nás opět zastihla 2. vlna pandemie koronaviru. S krátkou přestávkou před Vánoci jsme si distanční výuku „vychutnali“ až do května. Někdo ji snášel dobře a vyhovovala mu, pro někoho to byly těžké chvíle a raději by seděl ve školní lavici nebo za učitelskou katedrou. V každém případě jsme v této době všichni získali řadu zkušeností, postřehů a poučení. Doufejme tedy, že nás již nepostihnou další vlny s takto striktními a tvrdými opatřeními. A i kdyby, tak již víme, co máme dělat – a zdraví nás všech je přece přednější.

Distanční výuku a celý školní rok 2020–21 máme za sebou. Nadešel den konečné rekapitulace, tedy předání závěrečného vysvědčení. Nakonec výuka probíhala takovým způsobem, že byla možná klasifikace klasickým známkováním. Všichni, kdo v distanční výuce zodpovědně pracovali, nakonec byli úspěšní a prospěli. S hrstkou těch ostatních se učitelé shledají u opravných nebo doplňovacích zkoušek v posledním srpnovém týdnu. V duchu rčení „Konec dobrý, všechno dobré.“ se většina sešla poslední školní den 29. června 2021 ráno venku v areálu školy nebo ve svých kmenových učebnách. Na 30. června nám pak náš pan ředitel udělil ředitelské volno. Od rána nás provázely bouřky a déšť, až teprve po 8. hodině se začala obloha protrhávat a začalo svítit slunce. Při samotném předávání vysvědčení byla atmosféra velmi srdečná a uvolněná. Ve tvářích studentů i učitelů se dala číst radost z vykonané práce, ale zároveň i únava z finále konce roku.

Nyní jsou před námi hlavní prázdniny, pro studenty čas oddechu, sportu, her, letních táborů, nových lásek a dobrodružství, ale i brigád a prázdninových škol. Pro učitele je tu čas zasloužené dovolené. Letošní rok byl i pro ně opět plný nového poznání. Distanční výuka nás všechny jistě mnohému naučila. Je třeba i těžší chvíle vnímat jako možnost k růstu a obohacení, i když to celé mohlo být pro mnohé dost nepříjemné. Nikdy nevíme, co nás v budoucnu čeká, a proto si užijme prázdnin a dovolených do sytosti a těšme se, až se od září zase budeme společně učit a tvořit. Studenti III.V jdou do závěrečného 4. ročníku. To samozřejmě doprovází i obavy z maturitní zkoušky, ale i těšení se na různé akce, např. stužkování a maturitní ples. Tak snad jim to vše vyjde.

Foto A. Ratajová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace