Třídní výlety I.S / I.SV

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
02.07.2021 10:59
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Třída I.S / I.SV si objednala hned dva třídní výlety, zato ale skromnější a počasí přizpůsobenější, což se nám hned při prvním výletu vyplatilo.

První výlet měl proběhnout v pátek 25. června v zámeckém parku formou adaptačních her. Studenti se chtěli po dlouhé pauze na distanční výuce lépe poznat a stmelit kolektiv. Páteční deštivé počasí nám však dalo stopku od venkovních aktivit. Nenechali jsme se však odradit a vytvořili jsme si adaptační program ve třídě.

Studenti si posílali klubíčko a rozmotávali vztahy ve třídě. Zjistili jsme, jaké role mají studenti v kolektivu a jak je možné s nimi pracovat.

Následovalo několik dalších úkolů, které měly prověřit vzájemnou spolupráci studentů, například hledání fiktivního třídního maskota, vymýšlení sloganu třídy a sepsání pravidel třídy. Na jedné z přiložených fotografií je zachycen úkol společného řešení imaginárního problému, který má velkou důležitost.

Druhý výlet jsme si naplánovali na pondělí 28. června, tentokrát se k nám jako pedagogický dozor připojila Mgr. Martina Janáková. Počasí nám konečně přálo a naší cílovou destinací se tak mohlo stát nedávno zrekonstruované koupaliště v Havlíčkově Brodě. Studenti si užili osvěžující koupel, sklouzli se na velké skluzavce, ale také si vypůjčili hřiště na beachvolejbal. Do hry se zapojili všichni, nikdo nezůstal stranou, a to i přes to, že v podání spíše umělecky zaměřených studentů byl styl hry poněkud netradiční.

Obě třídní akce proběhly v pohodě a výborné náladě, a to především díky přátelským studentům I.S / I.SV, kteří na výletě projevili vzorný přístup a chování, čehož si jako jejich třídní učitelka velice vážím.

Foto M. Mutl, M. Janáková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace