VÝSTAVA KERAMIKY ŽÁKŮ AKADEMIE SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU

Agendy:
 
Informační portál , Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
13.07.2021 09:36
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Zveme Vás na výstavu prací žáků keramických oborů, která byla zahájena slavnostní vernisáží dne 8. 7. 2021 a potrvá až do konce října tohoto roku. Výstavní prostory nám laskavě propůjčila správa Hradu v Ledči nad Sázavou.

Výstava sestává ze dvou expozic. Venkovní část expozice se nachází v takzvaném bludišti nalevo od vstupní brány a druhá část je umístěna ve výstavní síni hradu. Žáci zde prezentují své práce, které vznikaly během posledních dvou let v ateliéru keramiky pod vedením Mgr. Petry Sedlmajerové. Jedná se především o volné plastiky a nástěnné objekty, jako jsou zrcadla a kopie středověkých kachlů.

Výstava je inspirovaná tématem pohanské mytologie. Najdete zde například podobizny různých draků, magické artefakty jako Thórovo kladivo nebo předměty inspirované historickou keramikou.

Výrobky jsou zhotovené tradičními technologiemi ruční výroby a opatřeny klasickými fritovými glazurami a keramickými barvítky. Jedná se tedy o dvakrát pálenou keramiku, která je vhodná k použití do interiéru i exteriéru. Některé z exponátů je možno také zakoupit.

Foto P. Sedlmajerová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace