A je to tu zas…

Začal nám nový školní rok

Agendy:
 
Informační portál , Domov mládeže
Publikováno:
 
13.09.2021 08:09
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Rok se s rokem sešel, prázdniny nabraly nečekaně rychlý konec a už se nám po domově mládeže procházejí opět nové tváře. V úterý 31. 8. jsme mohli opět přivítat ubytované žáky. Ti mladší dorazili v doprovodu se svými blízkými, vždyť přestup na střední školu je významným krokem. A ještě větší krok udělají ti, co se vzdálí na pět nocí od svých domovů, útulných pokojíčků i od svých rodičů, sourozenců, mazlíčků, kamarádů i lásek. Každý nese tuto životní změnu jinak. Někdo se okamžitě přizpůsobí novým podmínkám a najde si hravě nové kamarády, někdo potají teskní a má problém se s někým novým sblížit. Každý rok je pro nás vychovatele něčím novým a přesto v mnohém stejným.

I letos jsme pro bližší seznámení zorganizovali adaptační odpoledne, které jsme strávili s novými žáky ve středu 1. 9. v místním zámeckém parku. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli užít příjemné odpoledne protkané různými seznamovacími aktivitami. V podvečer byla na programu ještě vycházka po Světlé.

Věřím, že se v domově bude všem žákům líbit a že si tu nováčci brzy zvyknou.

Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace