ZAČÍNÁME NETRADIČNĚ

Přivítání nových žáků oboru Sociální činnost

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
15.09.2021 10:05
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Ve středu 1. září 2021 jsem v lavicích třídy I. E přivítala nové studentky. Po téměř celém roce stráveném u počítače na distanční výuce jsem se již těšila na osobní setkání s novými tvářemi. První den proběhly především seznamovací aktivity a hry. Děvčata se navzájem představila, vytvořila si jmenovky a při společných činnostech byla zaseta semínka budoucích přátelství. Poznat areál školy studentkám pomohla orientační hra. Každého, kdo se neztratil v bludišti naší školy a dorazil podle pokynů do cíle, čekala sladká odměna.

Ve čtvrtek 2. září jsme společně se studenty 2. ročníku a jejich třídní učitelkou Mgr. Olgou Blažkou vyrazili do Humpolce prohlédnout si interaktivní výstavu Lidé odvedle – neobvyklý výlet do světa s hendikepem. Výstava přiblížila studentům svět lidí se sluchovým, zrakovým a tělesným postižením. Studenti si mohli vyzkoušet, jaké to je pohybovat se na invalidním vozíku nebo pomocí vodící hole v absolutní tmě. Prohlédli si a vyzkoušeli si různé pomůcky, které lidem s hendikepem ulehčují život. Věřím, že se jim tato zkušenost bude hodit nejen při studiu zvoleného oboru, ale především v jejich zaměstnání a že jim umožní se lépe se vcítit do potřeb svých klientů.

Doufám, že jsem studentkám vstup na střední školu zpříjemnila a pomohla jim se adaptovat na nové prostředí, učitele a povinnosti. A věřím, že za čtyři roky se na tomto místě objeví článek o tom, jak všechny studentky zdárně složily maturitní zkoušku.

Foto V. Karlová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace