Domov mládeže září v září

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Domov mládeže, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
07.10.2021 08:36
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Vychovatelé domova mládeže se kromě běžné organizační činnosti v domově a kontroly žáků a pokojů snaží vymyslet zajímavé volnočasové aktivity, které by ubytované středoškoláky zaujaly. Je to úkol nesnadný, některé odpolední programy jsou využity hojně, jiné méně. Nicméně, září bylo co do nabídky „volnočasovek“ velmi pestré, bohaté a projevilo se to i na účasti žáků.

Prosluněná vycházka podél řeky Sázavy byla velice příjemná. Dokonce jsme se vydali až na vrchol vyhlídky, ze skály je pěkný pohled na město i naši školu.

Úspěch sklidilo i vaření a pečení. Děvčata během září stihla upéct výborný jablečný závin, ovocný koláč i slané šneky se šunkou a sýrem.

Nově jsme nabídli hudební dílnu, která se prozatím nesla v duchu seznamování a sdílení společného zájmu o muziku. I zde byla atmosféra úžasná a všichni si užili odpoledne strávené s hudbou a hudebními nástroji, především kytarami.

Mezi ubytovanými máme opět sportovce, což nás samozřejmě velmi těší. V návštěvnosti vede tradičně posilovna, je využívána každé odpoledne chlapci i dívkami. Děvčatům bylo dále nabídnuto cvičení v tělocvičně, konkrétně protažení a zahřátí při hudbě, posilování problémových partií a zpevnění středu těla. Kluci hráli několikrát fotbal a dokonce se vytvořilo smíšené florbalové družstvo.

S pěkným podzimním počasím jsme se pustili do sezónních dekorací, a tak nám chodby domova, kanceláře, ale i pokoje zdobí tematická aranžmá z vřesů, drátovců, listopadek, slunečnic a dýní. Všem, kdo se na výzdobě podílel, děkujeme.

A u květin a výzdoby ještě chvíli zůstanu. Září se neslo ve znamení Svatováclavské pouti, a přestože byla letos kvůli opatřením trošku omezenější, střelnice s papírovými růžemi nechyběla a naši hodní chlapci nás touto milou pozorností obdarovali. Děkujeme ještě jednou, pánové.

Měsíc září jsme zakončili soutěží o nejlépe uklizený a zútulněný pokoj. Musíme přiznat, že jsme nečekali takové obrovské nadšení a zapálení, obzvláště u chlapců nás to velmi potěšilo. Všichni si právem zasloužili symbolický diplom a sladkou odměnu. A doufáme, že všem ubytovaným uklízecí euforie dlouho vydrží.

Foto O. Blažková

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace