Den otevřených ateliérů v Kraji Vysočina

Uměleckoprůmyslová akademie uvítala návštěvníky v sobotu 2. října 2021

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Vyšší odborná škola, Výtvarné
Publikováno:
 
07.10.2021 11:02
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Letos již po jedenácté otevřeli pomyslně své dveře návštěvníkům ti, kdo se zabývají tvůrčí prací, řemeslem a uměním po celé Vysočině – malíři, sochaři, fotografové, keramici, kováři, kameníci, řezbáři, tvůrci šperků, designéři a mnozí další, aby přímo ve svých ateliérech a dílnách ukázali kreativitu i zručnost při tvorbě předmětů každodenní potřeby i uměleckých děl. Koordinátorem akce jsou vždy v prvním říjnovém víkendu pracovníci Muzea Vysočiny Havlíčkův Brod.

Na seznamu těch, kdo se zabývají řemeslem a uměním, nechybí ani světelská Uměleckoprůmyslová akademie. Navzdory chladnému mlhavému ránu přicházeli první návštěvníci krátce po osmé hodině, kdy jsme zahájili prohlídky, a jejich proud neustal až do druhé hodiny odpoledne, kdy akce u nás skončila. Byli mezi nimi mnozí, kteří se vracejí pravidelně každým rokem, i nováčci, kteří s překvapením objevovali, co vše se skrývá v našem areálu.

Za pomoci mapek či s doprovodem pracovníků školy si mohli prohlédnou školní huť, keramiku, dílny zlatníků, aranžérů a truhlářů, dílny pro malbu skla, broušení a tvorbu vitráží, ale také ateliéry designových oborů a školní galerie s výrobky našich žáků. Zájemci si vyzkoušeli točení na hrnčířském kruhu, práci se sklářskou píšťalou či vybroušení jednoduchého dekoru na skleněnou tabulku. Mnozí pak navštívili i školní prodejnu, aby si něco z naší tvorby odnesli s sebou.

Otevřené bylo i lipnické středisko, kde se vyučují obory zpracovávající kov a kámen, tedy kováři, kameníci a kamenosochaři.

Zájem veřejnosti nás těší a s návštěvníky se rádi znovu setkáme opět po roce. Kdo by tak dlouho čekat nechtěl, může k nám na prohlídku areálu zavítat kdykoliv. Stačí domluvit si návštěvu na kontaktu koterova@akademie-svetla.cz

Foto L. Zadinová, A. Jírovec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace