Rodilá mluvčí anglického jazyka v naší Akademii

Dlouho očekávaná asistentka z Ameriky je konečně mezi námi

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní, Gymnázium, Umělecké a řemeslné, Výtvarné
Publikováno:
 
07.10.2021 14:29
Poslední úprava:
 
před 3 lety

Uslyšíte-li v poslední době na chodbách světelské Akademie stále častěji zaznívat zvonivou angličtinu, nešálí vás sluch. To se jen naše rodilá mluvčí z Ameriky Saemyi vesele zdraví se studenty nebo vyučujícími, vyměňují si postřehy nebo nápady pro hodinu, případně se jen ptají jeden druhého, jak se jim vede.

Dlouho očekávaná asistentka anglického jazyka Saemyi Jeong z Ameriky po roce covidového odkladu konečně dorazila na naši školu, a tak si studenti nyní mohou užívat její přítomnost nejen v hodinách angličtiny, ale také při aktivitě „After School Club,“ kterou pro ně lektorka připravuje dva dny v týdnu a kde se s ní mohou setkávat při neformálním odpoledni plném her a povídání v anglickém jazyce.

Saemyi působí v hodinách angličtiny jako asistentka, což znamená, že hodinu vede vždy přítomný vyučující, zatímco ona se zapojuje do diskuse se studenty, upřesňuje význam slovíček, případně pomáhá s výslovností nebo se studenty vytvoří vlastní aktivitu či projekt. Studenti tak mohou blíže proniknout nejen do významových nuancí jednotlivých frází, ale také se dozví, které fráze a slovíčka se používají v různých situacích, jak je cítí rodilý mluvčí a jak se správně vyslovují. Přítomnost Saemyi na naší škole je neoddiskutovatelně obrovským přínosem, protože kromě toho, že hovoří krásnou angličtinou, je Saemyi také neobyčejně přátelská a milá.

Na fotografiích můžete zhlédnout momentky z lekce s vyučující Mgr. Michaelou Mutl a asistentkou Saemyi. Hodina byla zaměřená na fráze v různých životních situacích, například co člověk říká, když někomu upadne peněženka, nebo chce podat brambory na stole. Studenti měli za úkol nejdříve dané situace překreslit na tabuli tak, že kreslíř nevidí, jak vypadá obrázek, zatímco ostatní mu v anglickém jazyce diktují, co má nakreslit. A jak se našim umělecky zaměřeným studentům tato aktivita podařila, můžete posoudit sami na přiložených fotografiích.

Foto M. Mutl

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace