Když jde o pomoc potřebným, nestojíme stranou

Na začátku nového školního roku se naši žáci opět zapojili do veřejných finančních sbírek

Agendy:
 
Informační portál , Sociální a zdravotní
Publikováno:
 
01.11.2021 17:22
Poslední úprava:
 
před 2 lety

Ve velmi krátkém časovém úseku se tentokrát sešly dvě finanční sbírky – „Květinový den, který tradičně probíhá v jarních měsících, byl letos vzhledem ke covidovým opatřením přesunut na konec září a „Bílá pastelka“, která se konala v polovině října.

Jubilejní 25. ročník veřejné finanční sbírky Květinový den, kterou pořádá Liga proti rakovině – tentokrát věnované rakovině ledvin, močového měchýře a prostaty – se konal 29. září. Žáci třídy 2. E oboru sociální činnost se vydali do ulic našeho města a nabízeli žluté kytičky, které jsou symbolem této akce. Druhá sbírka Bílá pastelka se konala 11. října a do ní se zapojili žáci čtyřletého oboru sociální činnost i tříletého oboru ošetřovatel. Sbírku jsme zajišťovali v našem městě a také v Ledči nad Sázavou. Všichni, kdo finančně podpořili tuto sbírku a zakoupili si bílou pastelku, tak mohli přispět na speciální vzdělávací programy pro nevidomé a slabozraké a také na výcvik vodících psů pro nevidomé.

O obou veřejných sbírkách informovala naše občany média – mohli se o nich dozvědět z televize, rádia i na internetu. Účast našich žáků na těchto akcích se vzhledem k jejich studijním oborům předpokládá a také jim přináší mnoho zkušeností a zajímavých zážitků. Setkají se zde s ochotou a vstřícným přístupem lidí ochotných pomáhat potřebným, ale také s nepochopením, odsuzováním a dokonce i zlým slovem.

Všem přispěvatelům, kteří byli k našim žákům vlídní, děkujeme a ti, kteří tyto akce kritizují, by se měli zamyslet nad tím, že slušnost je základem lidské komunikace a každý z nás se může jednou ocitnout v situaci, kdy bude sám potřebovat pomoc někoho druhého. Věřím, že se žáci nenechají negativním přístupem některých lidí odradit a rádi se zapojí do dalších charitativních akcí. Díky patří letos i přírodě, která nám na obě akce zajistila slunečné dny.

Foto J. Vilimovská

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace